Własna firma – gdzie szukać pomocy przy zakładaniu własnej działalności gospodarczej

Wielu z nas w skrytości ducha myśli o tym, by założyć własną firmę. By uniezależnić się od pracodawców i móc pracować dla siebie, realizując się zawodowo i zaspokajając własne ambicje. Czasem firma, którą chcemy założyć może mieć profil działalności zupełnie niepokrewny z tym, co wykonywaliśmy dotychczas i tym, jakie posiadamy wykształcenie. Nie oznacza to jednak, że będąc na przykład stomatologami z wykształcenia, nie odniesiemy sukcesu i nie dorobimy się w charakterze przedsiębiorcy prowadzącego sklep z używaną odzieżą. Nie ma, bowiem złych pomysłów, są tylko te, które są w nienależyty sposób realizowane. Skąd jednak wiedzieć, czy to, o czym myślimy ma rację bytu, czy też może należy dokonać pewnych modyfikacji przyjętych przez nas założeń. Nasi bliscy, rodzina i przyjaciele nie zawsze są wiarygodni w takich kwestiach, więc bazowanie na ich zdaniu może nie być dla nas korzystne. Potrzeba tu kogoś, kto ma wystarczającą wiedzę i doświadczenie, by móc dokonać miarodajnej oceny naszego pomysłu na biznes.

Firmy consultingowe i doradcze

Wielu z nas w skrytości ducha myśli o tym, by założyć własną firmę. By uniezależnić się od pracodawców i móc pracować dla siebie, realizując się zawodowo i zaspokajając własne ambicje

Autor zdjęcia: danielfoster437

W tego typu usługach specjalizują się firmy consultingowe i doradcze – na przykład consulting (więcej: http://www.strategor.pl/jak-doradzamy/). Zatrudnieni w nich fachowcy i specjaliści z wielu dziedzin, świadczą działającym na rynku i przymierzającym się dopiero do założenia własnej firmy przedsiębiorcom, wyspecjalizowane usługi, ściśle dopasowane do ich bieżących potrzeb i możliwości, jakimi w danym czasie dysponują. Duża elastyczność i dopasowywanie się doradców do wymagań przedsiębiorców, sprawiają, że każdorazowo jest to współpraca bardzo dla nich satysfakcjonująca. Nie dość, bowiem, że przy zakładaniu firmy ukazane mogą nam zostać różne warianty wspomagające nasz start w biznesie (w tym dotacje z Urzędów Pracy i Programów Pomocowych finansowanych ze środków unijnych), to dodatkowo liczyć możemy na pomoc przy wyborze sposobu opodatkowania i struktury prawnej naszej firmy. Stworzone zostają, więc solidne fundamenty do działania firmy, a w przypadku, gdy firma działa już na rynku – usprawnione są jej poczynania.

Mając powyższe na uwadze, nie ma się, co dziwić, że coraz więcej przedsiębiorców korzysta z tej formy wsparcia. Ilość korzyści, które można, bowiem uzyskać z takiej współpracy stanowi wystarczającą zachętę do jej podjęcia. Jeśli więc zamierzasz założyć swoją firmę, a nie jesteś pewien, że zrobisz to sam najlepiej jak to tylko możliwe – zwróć się do firmy doradczej. Tak samo, gdy działasz już od jakiegoś czasu, ale Twoja firma nie funkcjonuje tak jak byś tego sobie życzył – poszukaj fachowej pomocy w consultingu.