Tropem najnowszych trendów w doradztwie finansowym

Ubiegły rok nie był łatwy dla sektora finansowego. Jednakże jest sporo przesłanek wskazujących na to, że rok 2014 będzie podobny do ubiegłych 12 miesięcy. Obecny kryzys finansowy ? czy też deficyt budżetowy ? wywierają wpływ na banki, aby te udzielały znacznie mniej kredytów, co znajdzie swoje negatywne odzwierciedlenie w całym sektorze bankowości. Jak wynika z analiz w roku 2013, sporo klientów wycofało swoje depozyty, a to wskazuje, że w obecnym roku owa suma może się znacznie zwiększyć.

Liczba doradców finansowych wciąż wzrasta, ponieważ sporo osób jest zachęcanych wysokimi zarobkami prowizyjnymiObecnie można zaobserwować zmiany w polityce kredytowej banków ? zachodzą one w sektorze takich usług, jak: udzielanie pożyczek gotówkowych, kredytów hipotecznych czy też sferze produktów oferowanych przedsiębiorcom. Dlatego też doradcy finansowi stają przed coraz trudniejszym zadaniem dopasowania najbardziej adekwatnego dla swojego klienta produktu kredytowego. Dodatkowo na bardzo dobrą jakość obsługi klienta wpływa wciąż zmniejszająca się zdolność kredytowa. Liczba osób fizycznych oraz firm z małą lub zerową zdolnością kredytową wciąż rośnie, co znacząco zawęża pole działania. Co gorsza, ci klienci, którzy mogliby skorzystać z oferowanych produktów bankowych, coraz częściej z nich rezygnują. Warunki oraz oprocentowanie produktów na rynku bankowości wciąż się zmieniają w sposób niekorzystny dla klienta. Ponadto klienci obawiają się negatywnych skutków unii bankowej, która może doprowadzić do upadłości danego źródła kredytowania na polu euro, dlatego też potencjalni klienci będą woleli rezygnować z oferowanych usług.

Marka firmy

Liczba doradców finansowych wciąż wzrasta, ponieważ sporo osób jest zachęcanych wysokimi zarobkami prowizyjnymi. Nie zdają sobie oni jednak sprawy z tego, iż pełnienie jedynie tej funkcji wpłynie na pozyskanie klienta. Można zauważyć, że coraz częściej bierze się przy wyborze danego doradcy markę reprezentowanej firmy. Ponadto brane pod uwagę jest doświadczenie danej firmy doradczej, a także opinie na jej temat. Nieczęsto można spotkać się z osobą doradcy, który pobiera opłaty wstępne, niegwarantujące efektywnych rezultatów jego zatrudnienia, wskutek czego takie działania źle wpływają na rynek. Urażeni klienci wolą zrezygnować z nieudolnego doradcy i samodzielnie poszukać alternatywnego rozwiązania finansowego. Oczywiście jest to błąd, ponieważ brak odpowiedniej wiedzy na temat finansów może doprowadzić do dokonania wyboru nieodpowiedniego produktu, narażającego inwestora na późniejsze straty. Doradca finansowy, który pracuje i obserwuje na bieżąco zmiany zachodzące w produktach bankowych, wie, co jest najkorzystniejsze, oraz jaki produkt reprezentuje bieżący trend rynkowy.

Jeśli chcesz zdobyć więcej informacji o doradztwie, wpisz w wyszukiwarce internetowej hasło wraz z nazwą interesującego Cibie miasta, np.: doradztwo finansowe Poznań.